14:37 Edit This 0 Comments »
Google backlink; google’ın sıramalarda kullandığı kriterlerden sadece bir tanesidir. Geriye dönük bağlantılar anlamındadır.

Backlink alarak web sitenizin pagerank değerini yükseltebilirsiniz.

Nasıl Backlink Alabbiliriz?

1)
Sitenizi kaliteli ve pr değeri yüksek dizinlere ekleyebilirsiniz.Bilindiği üzere çok kaliteli ve google'ın sevdiği dizinler var.

Sitenizi pr değeri yüksek bir dizine eklerseniz hem pr değeriniz yükselebilir hem de google bot sitenizi daha sık gezmeye başlar ve sitenizdeki yazılarınız vs.. tez indexlenir.

2) Dofollow bloglara sitenizi ekleyebilirsiniz. Dofollow blog'lara genellikle yorum şeklinde yazılar eklenir ve bu yorumların içine link kodu eklenerek doğal backlink alınır. Ama dofollow bloglara eklenen her yorum onaylanmıyor ve de bazı yorumlar bir süre geçtikten sonra siliniyor. Dofollow blog'ta dikkat edilmesi gereken 1-2 husus vardır.Bunlar ; dofollow blogun çıkış sayısının fazla olmaması ve de ' nofollow' olmaması..

3)
Link değişimi yaparak backlink kazanabilirsiniz. Yalnız tavsiye ettiğimiz link değişim metodu çapraz link değişimidir. Link değişimleri oldukça fazla yapılamaktadır. Tabi herşeyin fazlası zarar.Özellikle siteniz yeni ise fazla link değişimi yapmak sizi sandboxa filtreye sokabilir.Yani google yeni açtığınız siteyi spam olarak görebilir. Bu yüzden yeni açtığınız sitede fazla link değişimi yapmayınız.

4) Sitenizin linkini pr değeri yüksek forumlara üye olarak profilinizdeki imzaya ekleyebilirsiniz.

5) Sitenize her zaman alıntı olmayan
tamamen kendi ürününüz olan ve de içeriği kaliteli olan yazılar girin.BBu şekilde sitenize giren ziyaretçi bu yazıyı beğenerek kendi blogunda yayımlar ve de yazının altına sizin sitenizin kaynak adresini verir.

6) Kendi sitenizin içeriği ile alakalı link sayın alabilirsiniz.

14:13 Edit This 0 Comments »
Afilliate Nedir?

Etiketler: Affiliate nedir, affiliate marketing

Affiliate Marketing satış ortağı demektir. Bir nevi komisyonculuk diyebiliriz.

Bir başkasının ürününü satarsanız komisyonunu alırsınız. İşte Affiliate Marketing de bu işin
internet üzerinden yapılmasıdır.

Son yıllarda internet ticaretinde en çok prim yapan bir sistemdir. İnternetten herkese kolay bir şekilde kazanç sağlayan yani aracı olmadan gelir kazanma fırsatı sunuyor.

Bu sistemle, tanımadığınız birisine hem de oturduğunuz yerden bir ürün satabilirsiniz.

Peki bu kişileri nasıl bulacaksınız? Siz onları değil onlar sizi bulacak.

Peki bu nasıl olacak? Cevabı basit Google ve diğer arama motorları yardımı ve tabi ki affiliate marketing sistemiyle çalışan bir internet sitesi yardımıyla.

Kısaca ürün sahipleri ile satış ortaklarını buluşturan bir siteye üye olursunuz belli analiz kriterlerine göre satış potansiyeli olan bir ürün seçer ve tek bir tuşla seçtiğiniz ürüne satış ortağı olursunuz ardından size verilen özel bir yönlendirme kodu ile satışa başlarsınız.

Bol kazançlar:)


05:10 Edit This 0 Comments »
Sitenizi Botlara Sevdirin

Belki başlığı görünce şaşırdınız. Botlar sitemi nasıl sevsin dediniz. Günümüzde hit almak için arama
motorlarına kendimizi sevdirmemiz gerekir.

Peki bu nasıl olacak!

Madde madde sayayım da düzenli olsun.

1. Sitenizde kırık link bulundurmayın. Nedeni de gelen bot kırık linke takılıp, sayfayı açamazsa
çıkıyor, botu kaybetmiş oluyorsunuz.

2. Spam yapmayın, yazınız ile meta tag uyumlu olsun. Mesela satrancı işliyorsanız, meta taga
futbol yazmayın.

3.Bir site map yapın. Xml dosyası olsun bir de robots.txt dosyası oluşturun. Bunlar botları
sitenizde tutar.

4.Hazır bir script kullanıyorsanız, hemen seo sunu kurun ve html olmasına dikkat edin.

5.Sitenize toplist vs yerine. İçerik ekleyerek hit toplayın, ne kadar içerik o kadar ziyaretçi, o kadar bot demektir.

6.Kod hatalarını düzeltin. Botlar bunu görür.

7.Hedeflediğiniz konu üzerinde durun, başka şeylere sapmayın.

8.Botlara özel bir arşiv hazırlayıp, orayı indexletin.

Kolay gelsin..

05:03 Edit This 0 Comments »

Back-Link Nasıl Alınmalı

Back-link çalışmalarında temel amaç Google arama motorunda daha üst sıralara çıkarak iyi bir başarı yakalamak ve daha çok ziyaretçiyi siteye çekmek, daha çok hit almak diyebiliriz.

Hit alma yöntemi, en azından pagerank almak için yapılan en basit yöntemlerden birisidir paralı ya da parasız olarak link alıp vermek. Bu şekilde eğer siteniz yeniyse en hızlı biçimde siteniz Google botları ve bizim dediğimiz gibi örümcekleri sayesinde kısa sürede indekslenebilmektedir.

Link Değişimi Nasıl Yapılmalıdır?

Gerçek bir webmaster, normal yollardan ücretli yada ücretsiz back-link almak istiyorsa gerçekten çok zeki olmalı ve çok mantıklı hareket ederek bir o kadar da mantıklı düşünmelidir. Google sandığımızdan çok ama çok daha zeki, bunu gerek “SEO” yaparken gerekse “Backlink” yaparken ve gerekse “Sandbox” konusunda da bildiğimiz gibi. Bu yüzden iyi bir webmaster link değişimi düşünerek web sitesinin yükselmesini istiyorsa ve pr değerinin de yükselmesini istiyorsa tek siteden çıkış yapmamalı, hemen resmi inceleyelim.


A ---> B

<---

Burada da gördüğümüz gibi tek siteden link çıkışı yapıp diğer siteye vermek, diğer sitenin linkini de “hooop” diye kendi sitemize almak Google amcamızın gözünden hiçbir zaman kaçmaz, unutmayalım ki her ne kadar bir robot olsa bile çok karmaşık bir yapıya sahip. Bu yüzden alacağınız linkler tek yönlü değil de çift yönlü olmalıdır. Eğer birden fazla sitemiz varsa çapraz link değişimi yapabiliriz. Böylelikle aynı sitelerden birbirlerine link çıkışını önlemiş oluruz. Yani demek istediğim şu ki; bir sitenize link alırken bir başka siteden vermeli, diğerinden alırken ise öbüründen vermelisiniz. Aynı siteden hep link alımı ve aynı anda da link aldığınız siteye link verirseniz Google amca bunu kolayca görecek ve sizin pr değerinizi hiçbir şekilde değiştirmeyecektir.

Gördüğünüz gibi size etkili back-link nasıl alınır ve nasıl verilir konusu hakkında birkaç ipucu vermeye çalıştık, umarım faydalı olmuştuk. Back-linkin daha bir çok opsiyonu var fakat yazmak için normal bir blog açıp konuyu sadece back-link üzerine bile yönlendirebiliriz. Bu konu çok geniş fakat kısaca anlatmaya çalıştık. Bu sayede web sitelerinizin Google gözündeki değerini ve kalitesini yükseltebilirsiniz, web sitenize gelen ziyaretçileri arttırabilirsiniz.

23:27 Edit This 0 Comments »
Arama Motoru Optimizasyonu

Etiketler: dizinlere web sayfası ekleme, backlink

Web sayfa sahiplerinin genellikle sahsına ait olan Web sayfalarında kullandığı en etkili tekniklerden biri olan dizinlere Web sayfası ekleme işlemleri, getirisi bakımından çok fazla rağbet görüyor.

Web site yöneticilere yönelik çeşitli forum sitelerinde bu dizinler üçüncü kişiler tarafından paylaşılıyor. Özellikle arama motorlarında üst sıralara çıkmak isteyen kişiler, bir yerlere para harcamaktansa, kendi işlerini kendi görmeyi de tercih edebiliyor.

Bunun sonucu olarak gerek çeşitli dofollow (değer biçilmeyen siteler) blog sitelerindenbacklink(geri bağlantı) alarak, gerekse de bu dizin ya da toplist yöntemlerini seçiyor.

Herşey iyi, güzel, hoşta peki bu dizin sitelerini nereden, nasıl temin edeceğiz?

Bunun için çok fazla yöntem mevcuttur. Bunlardan biri ise az önce çok basit bir arama sonucunda ulaştığım sonuçtur.

Dizin sitelerini kısa yoldan bulmak için;

Yardımcımız olan, Google‘a giriyoruz. Arama kısmına “inurl:suggest-listing.php?id=0″ yazıyoruz. Listelenen sitelere sitemizi ekliyoruz.

Arama sonucunda çıkan sonuçları dilerseniz, Mozilla Firefox’un seoquake eklentisi sayesinde filtreleyip alexa ve pagerank kıymeti yüksek siteleri seçebilirsiniz.

04:57 Edit This 0 Comments »

Backlink alırken dikkat edilmesi gerekenler


Etiketler: Backlink, Link takası, seo, pagerank sorgulama, Alexa, index, seo analizi, dmoz, sandbox,
dofollow, nofollow

Backlink artık bir sektör haline gelmiş diyebiliriz. Link takası yapanlar, backlink satanlar, tanıtım yazıları felan derken seo‘nun önemli bir faktörü olan backlinkin alınırken dikkat edilmesi gereken noktaları anlatacağım bu yazımda.

Lafı uzatmadan madde madde dikkat edilmesi gereken noktaları yazayım hemen.

1-En önemli faktör olan pagerank. Sitenizden daha yüksek pagerank değerine sahip bir siteden link almaya çalışın. Örneğin pagerankınız 2 ise siz pagerankı 3 ve üzeri olan sitelerden link alın. Link alacağınız sitenin pagerank değerini öğrenmek için : Pagerank sorgulama

2-Link aldığınız sitenin sizin sitenizle aynı kategoride olmasına dikkat edin. Teklonoji bloguysanız teklonoji ile ilgili bir siteden backlink alın. Alakasız sitelerden alınan backlinkin bir yararı olmaz.

3-Alexa değerini mutlaka kontrol edin. Alexa değeri düşük olan sitelerden backlink alın. Alexadeğeri 100k ve aşağısı olan siteler daha değerlidir. Alexa, bir sitenin ne kadar hit aldığını ölçer ve ona göre sıralamaya koyar. O yüzden alexa değeri ne kadar düşükse o kadar iyidir mantığı ile alın backlinkinizi.

4-Backlink almak istediğini sitenin infolu olup olmadığına bakın. Bir sitenin infosu olup olmadığını anlamak için google’den info:www.bilgisayarisi.blogspot.com şeklinde aratın. Eğer bir bağlantı çıkıyorsa o sitenin infosu var demektir. Eğer çıkmıyorsa o siteden link almanızı tavsiye etmem

5-Google, yahoo ve bing gibi arama motorları tarafından ne kadar index aldığına bakın. Fazla indexli sitelerden link almaya çalışın. Bu değerleri öğrenmek için: Seo analizi

6-Dmoz kaydının olup olmaması çok önemlidir. Dmoz.org en büyük dizinlerden birisidir vegoogle‘ın gözünde çok ayrı bir değeri vardır. Dmoz kaydı olan sitelerden backlink almaya özen gösterin. Dmoz bir siteyi dizinine almışsa zaten o site kalitelidir. Dmoz çok site konusunda çok seçicidir ve her siteyi dizinine almaz.

7-Backlink alacağınız siteden kaç link çıkışı olduğuna bakın. Çöp sitemi diye kontrol edin. Eğer bir site 10 dan fazla link çıkısı varsa o site google gözünde değersizdir ve o siteden link almanız bir işe yaramaz. Mümkünse 3 veya daha az link çıkışı olan sitelerden link alın.

8-Domain yaşına mutlaka bakın. Eski siteler her zaman google tarafından daha çok sevilir ve önemsenir. 1 yılı aşkın yayın yapan siteleri tercih edin. 2 aylık sitelerden link almayın. Geneldehacklink ile pr yi tavan yaptırıp link satanlarla dolu piyasa.

9-Sitenin özgün olup olmamasına bakın. Kopya içerikli siteler hiçbir zaman google tarafından sevilmez. Sade ve özgün içerikli sitelerden link almaya çalışın. Her tarafta reklamlar olan js kodlarıyla dolmuş css’si şişmiş ve yavaş sitelerden link almayın.

10-Sandboxta olup olmadığını kontrol edin. Eğer sandboxta olan bir siteden link alırsanız size + dan çok – getirecektir. En çok dikkat edeceğiniz nokta budur. En son maddeye yazdım fakat en son aklıma geldi. Mutlaka kontrol edin.

Not: Linkinizi verirken dofollow olarak verin. Linkleri otomatik olarak nofollow yapan sitelerden link almayın.

Bol kazançlar :)

15:22 Edit This 0 Comments »
Google Botları Nasıl Çalışır?

Etiketler: google arama motoru, google bot taraması, google botları nasıl çalışır
Google Botları Nasıl Çalışır

Pek çok kişi arama motorlarının gizemli olduklarını düşünür. Halbuki bu böyle değildir. Her ne kadar kullanılan algoritmada yüzlerce faktör hesaba katılarak işlem yapılsa da içerikte başarı için oldukça basit, anlaşılır bir sistemi vardır.

İnsanlar arama motorlarını istedikleri bilgiyi elde etmek amacıyla kullanır. Hedef bilginin yer aldığı site ise daha fazla hit toplamak ve kitlesini genişletmek ister. Bunun olması için arama motorlarında üst sıralarda yer alması gerekir. İşte burada da devreye basit bir SEO bilgisi giriyor.

Eminim siz bu satırları okurken en iyi arama motoru olan Google’ı düşünüyorsunuz. O yüzden bu makalemde size Google’ın işleyişinden bahsederek webmaster arkadaşlara bilgiler vereceğim.

google bot taramasi Google Botları Nasıl Çalışır

Google içeriğinizi nasıl tarar?

Google sisteminde akıllı botlar bulunmaktadır. Bu botları bütün dünyaya yayılmış bir virüs gibi düşünebilirsiniz. O tamamen gördüğü içeriği taramaya ve Google verilerine raporlamaya programlanmıştır. Bu botlar içeriğinizin farkına vardığında içerisindeki linkleri, resimleri; kalın, italik, altı çizili halde belirtilmiş kelimeleri ve “h” etiketiyle girilen başlıkları öncelikli okur. Daha sonra yazıyı ve varsa yorumları okur. Bunları analiz eder ve eğer kaliteli bir içerik ise arama motorlarında üst sıralarda olmamanız için hiçbir neden yoktur demek.

Botların sitenizi ziyaret etme sıklığı sitenizin kalitesine bağlıdır. Google botunun sitenize en son ne zaman geldiğini öğrenmek için Google arama motoruna şunu yazmanız yeterlidir:

cache:http://www.sitenizinlinki.com

Google botları içeriği üst sıralara nasıl taşır?

Google Arama motoru botu, veritabanında indexlenmiş bulunan yazılar içerisinde öncelikle konu içerisindeki bütünlüğü ele alır. Yani sitenin hitap ettiği kitle-içerik uyumu, başlık-içerik uyumu, içerik-anahtar kelimeler uyumu; konu içerisindeki metin ile ilgili kalın, italik, altı çizili gösterilen kelimeler… gibi bunları sıralayabiliriz. Bunların sonucunda eğer iyi bir uyum çizgisi yakaladıysanız zaten başarı kaçınılmaz.

15:06 Edit This 0 Comments »
Seo

Seo ( Search Engine Optimization ). Türkçe deyişiyle “Arama Motoru Optimizasyonu” . Seo, arama motorlarında üst sıralarda yer almak ve hedef kitleye ulaşmak için yapılan bir çalışmadır.

Seo'nun temel mantığı Özgün ve Güncel İçeriktir.

Seo İçin En İyi Öneri : Yaz , Yaz , Yaz :)

14:03 Edit This 0 Comments »
Google Pagerank değerimi nasıl yükseltebilirim?

Şimdi hemen aklınıza bir sürü siteye linkinizi yerleştirmek bedava alanlara bir sürü link sayfası koymak gelebilir. Google arama motorunu kod yazıcıları bunları önceden düşünmüşlerdir. Belli bir PageRank değerine ulaşmayan sitelerden aldığınız linkler sitenizin PageRank değerini artırmaz. Yani link aldığınız sitenin PageRank değeri ne kadar yüksek ise sizin sitenize de o kadar etki yapar. PageRank 3 ve altındaki sitelerden aldığınız linkler fazla işe yaramaz.


Mesela 10.000 tane pr0 yada pr1 siteden ilişim almaktansa 1 tane pr4 siteden link almak daha iyidir

Yada 10 tane pr4 siteden link almaktansa bir tane pr5 siteden link almak daha iyidir. 50 tane pr4 siteden link almaktansa bir tane pr6 siteden link almak daha iyidir.


Yani özetle yüksek PR sahibi sitelerden link almak daha iyidir.

Bu durumda bunun ticaretini yapan siteler de türemiştir tabiî ki. Bunların PR değerlerine kanarak hemen reklâm vermeyiniz!


Çünkü Google bunu da önceden düşünmüş ve "Natural Linkling" ile "Unnatural Linking" diye linkleri de ikiye ayırmıştır.

14:01 Edit This 0 Comments »
Pagerank nedir?

Pagerank Türkçede tam karşılığı olmayan bir Google terimidir, genelde internet kullanıcıları ve site tasarımcıları tarafından “Link Popülerliği Puanı” olarak algılanır ama kullanılan terim PageRank'dır.
PageRank Google'ın site sıralamasında kullandığı algoritmanın sonucu sitenize verdiği değeri gösteren bir basitleştirilmiş değerdir.


Google kendisi her ne kadar güncel veriler ile çalışsa da her aramada bu verileri kullanmasın sorun yaratacağı için bu basitleştirilmiş değeri geliştirip bunu kullanmaya başlamıştır.


Arama Motorunu programlayanlar eğer bir site dışarıdan çok link (ilişim) alıyorsa bu sitenin içeriği iyidir düşüncesi ile kodları yazdıklarından arama siteleri de genelde bu düşünceye göre siteleri sıralarlar. Google da aynı düşunce ile kodlanmış bir arama motorudur.


Google açısından PageRank da burada devreye girer, çünkü bir siteye verilen linklerin analizinden sonra o site için oluşturulmuş bir değerdir bu. Ancak sadece link almak yeteli değildir, nasıl link aldığınız da önemlidir, yani tabiî ki bu linklerin içeriğinde bulunan anahtar kelimelerin de büyük bir anlamı vardır.


Başka sitelere link verirken en dikkat edilmesi gerekenler; öncelikle link değişimi yaptığınız her siteye link açıklaması olarak aynı kelimeyi verdirin bu sizin aramalarda o kelimeden üst sıralara çıkmanızı sağlayacak. Ayrıca eklenen linkin index sayfasında olması çok önemli backlink olarak başka sayfalarda verilen linkler pagerank değerinizin artmasına bi faydası olmayacağı gibi zararı da dokunabilir.

22:46 Edit This 0 Comments »
Sitenin hiti kaç ?

Webmaster forumlarından, önde gelen bir tanesine arada bir uğrar ve neler olup bitiyor diye bakarım.

Webmasterların büyük çoğunluğu, site alırken, satarken, tanıtırken, online reklam almaya çalışırken hep “hit” kelimesinin geçtiği cümleler kuruyorlar. Yıllardır bu değişmedi. Birkaç örnek;

 • “Hitin Kaç?”
 • “Hitim şu kadar…”
 • “Satıştan sonra hit düşmeme garantili.”
 • “Hitli, kelepir, 1 liradan site.”
 • “Hiti arttırırsan anlaşırız.”
 • “Hiti X’den fazla olan sitelere reklam veriyoruz.”
 • “Hit başına Y kuruşa reklam alınır.”

İnternet girişimcilerinin çok önemli bir kısmının tek hedefi “hit arttırmak” olan bir ülkede “online reklamcılık sektörü neden gelişmiyor?” konusunu tartışmamız, Anadolu’dan henüz gelmiş ve İstanbul’da Üniversite’ye başlamış bir öğrencinin, Felsefeye Giriş dersinde felsefe tartışmasına benzer.

Reklamverenin tek sorusu Sitenin Hiti Kaç? olduğu bir ülkede;

 • Önde gelen gazetelere: “Sizin site haber sitesi mi, çıplak hatun galeri sitesi mi?”
 • İçerik bloglarına: “Yazıda henüz iki satır okumadan sayfa neden refresh yapıyor?”
 • Video sitelerine: “Rus erotik kızların olduğu şakalardan başka videolarınız var mı?”
 • Dizi sitelerine: “İstemeden reklama tıklatma doktorası nerede yapabilirim?”

tarzı sorular sorsak, haksızlık etmiş oluruz…

Hepinize bol hitli günler diliyorum.

12:55 Edit This 0 Comments »
İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma hayali ile bir şeyler yapmaya çalışan kişilerin sayısının oldukça fazla olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu kişilerin başarı şansı oldukça düşük gözüküyor. Bunun en büyük sebebi ise yanlış kazanç yöntemleri üzerinden para kazanmaya çalışmaktır.

İnternet çok hızlı gelişim gösteren bir alan olduğu için sürekli takip etmek ve yeniliklerden haberdar olmak gerekiyor. Bazı alanlar gerçekten çok büyük imkânlar sunuyor. Günlük yaşamada çok sık kullandığımız Facebook bile internetten para kazanmak için kullanılabilecek bir alandır. Facebook milyonlarca üyesi olan bir sosyal paylaşım sitesidir. Bu alanda yapmış olduğumuz çeşitli paylaşımlar kısa bir sürede bazen binlerce kişiye ulaşabiliyor. Sadece bu alanları kullanarak internetten para kazanmak mümkün olmasına rağmen dışarıdan karışık gözüktüğü için bu işlerle ilgilenenlerin sayısı oldukça azdır. Aslında biraz emek vererek Facebook gibi milyonlarca ziyaretçisi olan bir alandan para kazanmak çok kolaydır. Zaten sürekli olarak paylaşımlarda bulunduğumuz bu alandan para kazanmanın çeşitli yöntemleri bulunuyor.

İnternetten para kazanmanın yolları ndan biri olan affiliate marketing ile facebook’tan kazanç sağlamak için yapmanız gereken şeyler oldukça basittir. Size verilmiş olan affiliate linkini paylaşarak internet kullanıcılarını ürünlerin satış sayfasına yönlendirebilirsiniz. Böylece gerçekleşecek olan satışlardan komisyon kazanabilirsiniz. Sadece facebook sayfaları oluşturarak bunlar üzerinden reklam yaparak internetten para kazanmak bile oldukça yüksek bir ek gelir sağlayabilir. Önemli olan doğru ürünleri doğru kişilere pazarlamaya çalışmaktır.

Etiketler: İnterntten para kazanma, para kazanma, para kazanma yolları, iternetten para kazanmanın yolu

12:31 Edit This 0 Comments »

internetten para kazanmakinternetten para kazanmak konusu gerçekten dipsiz kuyu gibi. Dedik ya internet hayatın kendisi gibidir diye , bu açıdan bakıldığında para kazanmak nasıl gerçek hayatımızda kolay değilse bu ortamda da o kadar kolay değil. Ancak Bazı açılardan çok çekici taraflarının olduğu da bir gerçek. internetten para kazanma nın en çekici tarafı bana göre evinizde veya nerede isterseniz orada çalışıyor olmanız ve kimsenin boyunduruğu altında olmamanız.

İnternetten para kazanmak, kendi işini yapıyor ve kendi kararlarını veriyor olmak. Kısaca iş konusunda özgür olmak hoş bir duygu. Bir de sınırsız olanaklar eklenince çok da eğlenceli.

Gel gelelim birde madalyonun öbür yüzü var. Dünyada rekabetin en güçlü olduğu alan herhalde internet ortamıdır ve bu internetten para kazanmak konusunda ciddi uğraş vermeniz gerektiği anlamına gelir. Donanımlı ve bilgili olmak zorundasınız , sürekli araştırmak ve öğrenmek nefes almak gibi sürekli olmalı , rekabetçi , yeteri kadar hırslı ve inatçı olmak bir zorunluluk.

“Hırs bir yelkenliyi yürüten rüzgara benzetilebilir , azı tekneyi bir yere götürmez , çoğu ise tekneyi devirir.”

Zor gibi gözüküyor ne dersiniz , ancak işin birde şu tarafından bakılabilir. Hayatta başarı için zaten bunlar gerekli değil mi? Bir düşünün yıllarca okuyup ÖSS sınavına giren , buradan çok büyük olasılıkla istediği bölümü bulamayan , dört senenin sonunda tekrar tekrar KPSS sınavlarına giren ve torpili varsa 1000-2000 TL maaşla iş bulan bir kişinin işi daha mı kolay?

Bu sayfaları okuduğunuza göre zaten bunların farkındasınız. Ancak, internetten para kazanmak konusunda nerede başlayacağınızı bilemiyorsunuz.

Hatta internetten para kazanmak kafanızda tam olarak şekillenemior, çünkü orada somut bir şey yok.


Bu sayfalarda olabildiğince bunu somutlaştırmaya çalışacağım ayrıca ülkemizde internetten para kazanmak deyince insanlar kısa yoldan para kazanmak veya kolay para gibi şeyler anlıyorlar. Bu algılamada bir miktar haklılık payı olmakla birlikte bir iş olarak bakıldığında bu durumun böyle olmadığını da göstermeye çalışacağım.

İnternetten para kazanma konusunda eğer İngilizceniz var ise avantajınız ve seçenekleriniz oldukça fazla.Neredeyse sınırsız kaynak ve bolca materyal var , ancak İngilizce bilmiyorsanız internetin ülkemizde de gelişmesiyle birlikte size önerebileceğim Türkçe bir ürün var.

GooMass adındaki bu ürün başta Google arama motoru olmak üzere ve sosyal alanları (facebook, Twitter, gibi) kullanarak internetten nasıl trafik ve internetten para kazanmak konusunu açıklıyor. Gelişmiş reklam teknikleri ve internet üzerinden dijital ürünlerin nasıl doğru seçilip pazarlanabileceğini öğreten , kanımca ülkemizdeki en kapsamlı kaynak. Resimli ve videolu anlatımlarıyla sıradan bir internet kullanıcısının rahatlıkla kavrayabileceği internetten para kazanmak , internet reklamcılığı ve pazarlama konularını kapsayan bir çalışma. Resmi sitesi gayet açıklayıcı olarak hazırlanmış , içeriğini ve sesli kayıtları dinlemenizi tavsiye ederim. Yabancı kaynaklı benzer ürünlerle karşılaştırdığımda içeriği etik , çok tatmin edici ve internetten para kazanmak konusunda birçok kaynak detaylı olarak ele alınmış .


22:17 Edit This 0 Comments »

Sosyal İmleme Siteleri

Herhangi bir yazıyı paylaşmak ve bunu birçok kişiye ulaştırmak yani bedava reklam yapmak isteyenlerin kullandığı bir metotda sosyal imleme siteleridir.

Bir yazıyı bloğa veya web sitesine ekleyebilirsiniz. Ama sadece o blog veya web sitenin ziyaretçisi ile sınırlı kalırsınız. Oysa yazınızı sosyal imleme sitesine eklerseniz, sitenin trafiği ile doğru orantılı olarak ziyaretçi kazanırsınız. Ziyaretçi alan sitenizinde google da üst sıralara çıkma şansı artar.

Şimdi gelelim bu sosyal imleme sitelerinin neler olduğuna. Türkiye'de trafiği en çok olan imleme sitelerinin başında
http://www.tusul.com
http://www.limk.com
http://www.oyyla.com
http://www.linkibol.com
http://www.buzla.com
http://ledbel.com yer alıyor. Bunlar en popüler olanlarıdır.

Bunların dışında
http://www.etavsiye.com
http://www.haberimizolsun.net
http://www.imlecim.com
http://www.imle.gen.tr
http://www.imle.us
http://www.ortakweb.com
http://www.egitimleme.com
http://www.guncel.im
http://www.r3a.net
http://www.sosyal-im.net siteleride diğer imleme siteleridir.

Ayrıca www.eklebunu.com sitesinide size önerebilirim. Bu sitede 41 tane sosyal imleme sitesine ulaşabileceğiniz kısa yol tuşu bulunmaktadır. Bu buton sayesinde yeni açılan link sayfalarını takip etmenize gerek kalmaz. Ayrıca sunacağı istatistik bilgileri ile de sitenizi kaç kişi hangi siteye eklemiş kolayca takip edebileceksiniz. Unutmadan, bu sitenin hizmetleri tamamiyle ücretsizdir.

21:29 Edit This 0 Comments »
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, gelirini son bir yılda 2 katına çıkardı.

Reuters'te yer alan habere göre 750 milyon kullanıcısı bulunan Facebook; yılın ilk yarısında 1.6 milyar dolar gelir elde ederken, 6 aylık net kârı ise 500 milyon doları buldu.

Eğer siz de bu pastadan pay sahibi olmak isterseniz, burayı inceleyebilirsiniz.

01:05 Edit This 0 Comments »

7 Adımda İnternetten Para Kazanmak; 7.Adım


Denemek

Geçtiğimiz 6 adım boyunca elimden geldiğince internetten para kazanmak ile ilgili hiç bilgisi olmayanlara yol gösterici bir kaynak oluşturmaya çalıştım. Artık bu aşamadan sonra karşınızda 3 seçenek var;

1. Bütün bu yazılabnarı unutmak ve yaşantınıza devam etmek.

2. Bir kazanç rehberine kayıt olmak.

3.Profesyonel bir internet işi kurup bundan para kazanmak.

01:03 Edit This 0 Comments »

7 Adımda İnternetten Para Kazanmak; 6.Adım


FaceBook’tan Para Kazanmak

facebooktan para kazanmak, affiliate link, facebook para rehberi, internetten para kazanmakEvet yanlış okumadınız. Bu yazıda FaceBook’tan nasıl para kazanacağınızdan bahsedeceğim.

İçinizde bu yazıyı okuyanların bir çoğunun aklına FaceBook’un sadece arkadaş bulmak ve sosyalleşmek için kullanıldığını düşünenler olabilir. Ama bu kesinlikle doğru değildir. FaceBook gibi sosyal ağlar tamamen pazarlama websiteleridir..!

FaceBook’ta arkadaşlarınızı ararken karşınıza kaç tane ünlü markanın reklamı, sanatçı profili veya siyasetçilerin kampanyası çıkıyor? Cevap: çok fazla

Neden? Çünkü bu websiteler en iyi pazaryerleridir..

Peki bu sizin affiliate linklerinizide pazarlayabileceğiniz anlamına gelirmi? Kesinlike evet.

Eğer satacak bir ürününüz yada trafik sağlamanız gereken bir affiliate linkiniz varsa bunun en iyi nerde yapabilirsiniz? Tabiki FaceBook’ta.

Peki nasıl? Düşününki dövme ile ilgili bir e-kitap satıyorsunuz. Bunu en iyi pazarlama yeri FaceBook’ ta kuracağınız veya daha önce kurulmuş olan dövme ile ilgili bir gruptur. Bu grubun üyelerine sattığınız kitaptan bahsedip, kitaba ulaşabilmeleri için gereken affiliate linkini verdiğiniz takdirde çok yüksek bir oranda geri dönüş almanız son derece mümkündür.

Eğer kalıpların dışında düşünmeye hazırsanız, bu siteleri kullanarak hedef kişilere ulaşmak için bir çok taktik bulabilirsiniz.

Her konuda olduğu gibi bu konudada eğer gerçek bir profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa, size tavsiye edeceğim en iyi yardımcı kesinlikle “FaceBook Para Rehberi” dir. FaceBook Para Rehberi, en basit seviyeden başlayarak size FaceBook’tan para kazanmanın tüm inceliklerini öğreten bir kazanç programıdır.

FaceBook’tan para kazanmak ile ilgili daha fazla bilgi için buraya tıklayın.

01:02 Edit This 0 Comments »

7 Adımda İnternetten Para Kazanmak; 5.Adım


eBay ve GittiGdiyor’dan Para Kazanmak

ebaydan para kazanmak, gittigidiyordan para kazanmak, internetten para kazanmak, affiliate pazarlama, ebay affiliate program, satış ortaklığı, build a niche store, online mağaza, drop shipping, drop shipping nedir?, drop shipping kursu, toptancı, tedarikçieBay.com, hemen hemen tüm dünyada servis veren bir açık arttırma sitesidir. Ülkemizde direkt olarak eBay.com’un websitesi olmamakla birlikte, şirket Türkiye pazarına GittiGidiyor.com’ u satın alarak girmiştir. Özellikle Kuzey Amerika ve Avrupa ülkeleri internetten yaptıkları alış-verişin büyük kısmını eBay.com üzerinden gerçekleştirmektedir. Yani bu ülkelerde eBay.com bir fenomen haline gelmiştir.

Hal böyle olunca bir çok internet pazarlama uzmanı eBay.com’dan sonuna kadar yararlanmaktadır. Hergün milyarlarca kişinin ziyaret ettiği ve milyonlarca satışın gerçekleştiği bu pazaryeri, internetten para kazanmakisteyenlerin sonuna kadar yararlanması gereken bir nimettir.

Bunlardan birincisi eBay.com’un affilliate pazarlama ile internetten para kazanmak isteyen internet kullanıcılarına sunmuş olduğu “eBay Affiliate Program”dır. eBay.com’un affiliate programından yararlanmak normal affiliate pazarlamadan biraz farklı olsada temelde yatan felsefe aynıdır. eBay.com, satış ortaklarına kaliteli ziyaretçi göndermesine karşılık komisyon ödemektedir. Burada kaliteli ziyaretçiden kastımız; ürün satın alan veya satın alma ihtimali olan demektir.


00:59 Edit This 0 Comments »

7 Adımda İnternetten Para Kazanmak; 4.Adım


Arama Motorları

arama motorları, affiliate pazarlama, affiliate link, page rank, prBu noktaya kadar affiliate pazarlamanın temel unsurlarını işledik. Hatırlayacağınız gibi önceki yazımda sizlere affiliate linkimize çekeciğimiz potansiyel alıcı trafiğinin önemi ve bu trafiği sağlamak için kullanılan website ve bloglardan bahsetmiştim. Bu yazımda sizlere affiliate linkimize çekeceğimiz trafiğin en büyük kaynağı olan arama motorlarından bahsedeceğim.

Baştan şunu kesinlikle bilmelisiniz ki; Google ve Yahoo gibi en büyük iki arama motorunda ilgili kelime araştırması yapıldığında ilk sayfada çıkmak, lotodan büyük ikramiyeyi kazanmak kadar değerlidir. Çünkü affiliate linkimize çekeceğimiz trafiğin ana kaynağı kesinlikle arama motorlarıdır. Arama motorlarının ilk sayfasında yer almak affiliate linkimize trafik patlaması yaşatacaktır. Dolayısıyla kazandığımız para çok artacaktır.

Özellikle Google, web siteleri sayfalarında sıralandırırken bir çok faktörü gözönüne almaktadır. Bu faktörlerden en önemli olanı, diğer websitelerinden sizin web sitenize verilen linklerdir. Mesela bir website, bilgisayarisi.blogspot.com şeklinde benim siteme link verirse, Google’ın gözünde bilgisayarisi.blogspot.com’ in değeri biraz daha artmakta dolayısıyla daha üst sıralara çıkarmaktadır.

Ancak burada es geçilmemesi gereken bir konu vardır. Google, her siteye 10 üzerinden bir sayfa değeri verir (“page rank” yada “pr”) ve sizi ona göre konumlandırır. Ayrıca size link veren websitenin de sayfa değeri önemlidir. Yani; sayfa değeri 1 olan 50 tane websiteden link almaktansa, sayfa değeri 4-5 olan 5 tane websiteden link almak daha iyidir. Buna ek olarak, Google size link veren sitenin içeriğinede bakmaktadır. Burada, size link veren sitenin içeriği ile sizin websitenizin içeriği paralel ise, size verilen linkin değeri daha yüksektir. Size tavsiyem, websiteniz için alabildiğiniz kadar kaliteli link almanızdır.

Websitenize yada affiliate linkinize kaliteli linkler almanız için birçok metod vardır. Ancak bunların bir çoğu işe yaramaz. Benim size burada 2 tane önemli tavsiyem olacaktır:

İlk tavsiyem, internet kullanıcılarına bedava makale yazıp bunları yayınlama imkanı veren www.makalem.com, www.bildirgec.com, www.isletmeyonetimi.net gibi websitelere üye olarak buralarda makaleler yayınlamanızdır. Yayınlayacağınız makalenin sonuna kaynak olarak kendi websitenizin adresini veya affiliate linkinizi eklemeniz size arama motorlarında yukarılara çıkmanızda çok yardımcı olacaktır. Özetle, bedava makale yayınlayabileceğiniz web sitelerine üye olun ve makalenizi yayınlayın. Yayınlamış olduğunuz makalenin sonuna “daha fazla bilgi için ………… tıklayın” yazın (…….. yerine website adresinizi yada affiliate linkinizi ekleyin), hepsi bu kadar. Burada dikkat etmeniz gereken şey, yazdığınız makalenin vemiş olduğunuz linke paralel konudan oluşmasıdır.

İkinci tavsiyem, sayfa değeri yüksek binlerce websitesinden sizin websitenize otomatik olarak link verilmesini sağlayan Bookmarking Demon isimli programdır. Bu program affiliate pazarlama alanında başarılı olan hemen hemen herkes tarafından kullanılmaktadır. Program sayesinde hiç ummadığınız kadar kısa bir süre içinde Google’da ilk sayfada çıkmanız mümkündür. İlk sayfada çıkmaya başlamanızla birlikte gelirlerinizde katlanacaktır.

Yukarıda da söylediğim gibi, arama motorları affiliate linkinize potansiyel alıcı trafiğini çekmeniz için en büyük kaynaklardır. Bundan dolayı arama motoru konusuna gereken dikkati ve önemi vermelisiniz.

HitYolu Dizin Otomatik Backlink online hits Sitene Ekle